Únor 2013

Navždy odešla

11. února 2013 v 20:56 | B.
Tak a je po všem. Pouštíme si doma balady a vzpomínáme, co všechno jsme s ní prožili. Odešla ve dvaceti letech, po dlouhé a namáhavé práci. Po pračce nás opustila i lednička.

Čas se na ní dost podepsal, z bílé krásky se stala šedá myška, sloužila ale téměř do poslední chvíle. Ptáte se, proč téměř? Jídlo jsme z ní vytahovali spíše teplé, než studené a její šeptání se přiblížilo k rezignujícímu řevu. Došlo nám, že je potřeba ji vyměnit - a HNED.

A tak jsme naši Kalexku zbavili všech ozdob, které na sobě měla, pěkně ji vyčistili a zbavili ji toho, co ji tížilo. A teď jen čeká, až ji odvezou. Konec. Místo ní se k nám na nějaký čas nastěhovala chladnička Samsung s přítelem mrazákem, spolu myslí ekologicky a přizpůsobují se novému prostředí. V kuchyni je relativní klid - nestěžují si.. Alespoň ne moc.

Což o to, nová lednička byla třeba, ale ta stará mi bude chybět. Možná ze mě mluví mléčné kultury z posledního jogurtu, co jsem v ní našla, ale líbilo se mi to její morbidní naříkání - člověk věděl, že není v prázdném bytě úplně sám. Sice mám i psa, ale ten, kdyby došlo na krádež, by přivítal i jejího hlavního aktéra.

Jenže - život je takový. Je to koloběh, věci nás prostě opouštějí, stejně jako lidé, bohužel. Jen nikdy nejsme připraveni. Teď šlo díky bohu jen o ledničku.