O všem nemožném

8. prosince 2012 v 18:38 | B.
Po dlouhé době jsem se opět dostala ke svému blogu. Píšu sice každý den, ale mám tolik aktivit v oblasti psaní, že na moje "dítě" mi nezbývá čas. Do toho ještě běhám maratony po obchodech a pomalu sháním dárky, reklamuji nefunční věci a pak sedím nad počítačem a píšu kamarádům, ať mi pošlou telefonní čísla, že jsem si nezálohovala kontakty.
Do toho testy ve škole, naštěstí už jich moc nezbývá a za chvíli budeme mít na čas pokoj. Rok 2013 bude pro některé z mých spolužáků zlomový rok, většina z nich se chystá na jinou vysokou školu, mezi nimi i já, takže to bude pár měsíců ve znamení příprav.
Na to se docela těším - bude to boj, ale tenhle půl rok na VŠB nám dal jistotu, že obor, který jsme si dříve vybrali, je ten pravý a opravdu ho chceme dělat. Mnozí se rozhodli, že zůstanou, někteří se zamilovali (ať už šťastně, či nešťastně...). Všechno zlé je pro něco dobré.
Na prosinec jsem se docela těšila, ač tento měsíc považuji za "projezený". Pořád jenom něco jíme - ujídáme cukroví (=zkoušíme, jak chutná), je Mikuláš, někteří mají ještě svátek a pak nastanou tři dny jezení, po nichž následují další, které trávíme s pálením žáhy, no a jen, co žáha poleví, je tady poslední den v roce, Silvestr, který většina z nás stráví někde na horách, s kamarády a taky s lahví alkoholu. Asi není společensky etické strávit jej sama se sebou někde, kde není signál, internet, rádio ani televize, ale nač se podřizovat společenským konvencím? Každý z nás má vlastní pravidla, a podle mě je nejlepším řešením problémů strávit čas sama se sebou a přemýšlet nad tím, co od života chcete. Pokud to víte, stejně jako já, pak se vykašlete na všechno, co vás brzdí a dělejte to, co chcete. Není nic krásnějšího.
Nevím, jaký byl Váš rok 2012, anebo jestli věříte na věci okolo 21. prosince 2012, je ale fakt, že tento rok byl docela divný, tím, že je, jak Mayové tvrdí, posledním rokem železného cyklu. Pevně doufám, že rok 2013 bude pro nás všechny úspěšný a bude to náš rok, takový ten zlatý. Možná jsou to všechno jen zajetá klišé, ale plňte si své sny, stojí to za toMrkající
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama