Davové šílenství

15. prosince 2012 v 15:03 | B.
Je sobota, 15. prosince. Po probuzení nastal výhled z okna a první šok - kde sakra zmizel ten sníh? Jasně, počasí člověk neovlivní, ale bílý prosinec před pár dny ekovoval, k mé radosti, Vánoce na sněhu. Pocházím z Ostravy, takže by asi nebyly úplně bílé, ale ten sníh by byl - a teď, k radosti mé kamarádky, přichází OBLEVA.
Kdysi jsem se pozastavovala nad lidmi, co nakupovali dárky s předstihem - dejme tomu už v září, zase ale nepatřím k těm, co nakupují 24. na pumpě. Pravidelně pobíhání po obchodech nechávám na prosinec, kde v nich strávím nejvíce času, což mě přivádí k šílenství. Vždycky potřebuji být najezená, mít zásobu vody a cukru, protože jinak v těch obrovských nákupních centrech nevydržím ani hodinu.
Dnes byl tedy ideální den - po vydatném obědě a kávě s Marlenkou jsem byla připravená vyrazit. Počasí venku sice vypadalo na jaro, v obchoďáku to ale bylo úplně jedno. Už při příjezdu k Shopping Parku jsem málem padla - nikde se nedalo zaparkovat, dokonce jsem viděla paní, co se slzami na krajíčku hledala mezi zaparkovanými vozítky právě to svoje. Po chvilce ježdění sem a tam jsem si říkala, že se vzdávám a jedu domů, ale nakonec se jedno místečko našlo a přímo pod billboardem, který propagoval firmu Samsung. To se dobře pamatovalo, s následným hledáním nebyl problém.
Při vstupu do Ikey, kde jsem šla ale jenom pro peníze do bankomatu, mě omyl studený pot. U pokladen davy lidí, co nervózně postávali, nadávali, či se vesele bavili, zoufalí prodavači se snažili co nejrychleji pracovat, aby stihli odbavit co nejvíc lidí a před bankomatem fronta jak hrom.
V ostatních obchodech to bylo horší a horší. Bylo to skoro jako davové šílenství. Lidé buď pospíchali a naštvaně předbíhali všechny, které mohli, no anebo naopak koukali do každé výlohy, co potkali a šli hrozně pomalu.
Po půl hodině zoufalého pobíhání po obchodech jsem se zastavila na pití, adrenalin mi trochu klesl a světe div se - do 45 minut jsem měla SKORO vše, co jsem potřebovala.
Stejně bych ale zavedla (alespoň u nás doma) nakupování dárků PO Vánocích. Jednak jsou v té době v obchodech povánoční slevy, z výloh zmizí ty protivné vánoční výzdoby, na které hledíme už od listopadu, a hlavně v těch obchodech snad nebude tolik lidí.
Hezké Vánoce Nevinný
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama