Ach, to jídlo!!!

26. prosince 2012 v 18:50 | B.
Už několikrát jsem se zmiňovala o tom, že prosinec je měsícem jídla. A zase povrzeno! Cukroví je sice ještě mnoho, dokonce i salát a pár kapřích filet ještě zbylo, ale tím, čím nás zásobují naši příbuzní.. To jsou kopy jídla. Jen pro ukázku - na Štědrý den jsme moc nejedli, chtěli jsme vidět zlatý prasátko, u stolu jedli rychle, div nám kosti nezaskočily, jak jsme se těšili ke stromku.. Tedy spíše pod něj, na kopu darů a pak na pojídání cukroví, sklenku bílého vína a vánoční pohádku - těch Dvanáct měsíčků teda nic moc, spíše parodie na Mrazíka, ale ta včerejší, Šťastný smolař, Monte Carlos, lži a koupený titul doktora práv z Plzně, ta byla dobrá.
První svátek vánoční - to se jedlo. Babička je zdatná kuchařka, navařila dva druhy zelí, dva druhy knedlíků a upekla dva druhy masa. Měla nachystanou ovocnou mísu, vánočku, uzené, cukroví - to její je opravdu výborné.
Druhý svátek vánoční - to samé v bledě modrém. Zelí, vepřové a knedlíky, trocha vína, cukroví, uzené, sekaná, tlačenka, vdolečky... Každý si zkrátka vybral, na co měl chuť. A pak si stoupnete na váhu a se zděšením se díváte na displej, jež ukazuje číslo o pár deka větší, než před svátky. Další šok zažijete u příbuzných - ptají se vás, kdy plánujete děti, že babička s dědou by už chtěli pravnoučata.
Vánoce nejspíše nejsou svátky klidu a pohody, jelikož se pořád jenom cpeme (NĚKTEŘÍ) a pak,po zbytek prosince, plánujeme očistnou kůru, cvičení a dietu.

Užijte si ale zbytek roku, neopijte se na Silvestra a hodně zdaru v roce 2013!:)
 


Komentáře

1 Michal B Michal B | 3. ledna 2013 v 18:20 | Reagovat

Pěkné, jen tak dál, jen mi tu chybí nějaký novoroční. ;)

2 Abigail Abigail | 5. ledna 2013 v 15:08 | Reagovat

pěkný a super blog =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama