S požitkem ve stresujících dnech

6. listopadu 2012 v 23:03 | B.
Znáte to - za sebou máte náročný den - absolvujete nejhorší předmět v týdnu (omlouvám se, matematiko), pár hodin si posedíte nad šutrologií (mineralogie + petrografie), domů dorazíte vyšťavení, zjistíte, že máte upomínku v knihovně, protestující žaludek se dožaduje jídla, jenže na to není čas - musíte do knihovny. Večer pak sedíte nad sklenkou bílého vína, o kterém víte, že vám leze víc do hlavy (= potřebujete, aby byla prázdná) a přemýšlíte nad vším nemožným. WELCOME IN MY LIFE!
Přemýšlím tedy nad úplnými pitomostmi - nad novým šamponem, který pěkně voní, po příklad, který mi nevyšel, přes sericit, po novou barvu vlasů a pak se dostanete k běžným mladým starostem, to všechno během jednoho večera.
Občas bych chtěla někoho, kdo by myslel za mě. Člověk, který by se zabýval jinými věcmi. Anebo bych chtěla takové to tlačítko v hlavě - vypínač, který, zkrátka a dobře, ukončí proces hloubání nad vším nemožným. Jak dobře by se mi žilo - nenadávala bych na obchodní centra, ve kterých už teď visí vánoční výzdoba (což o to, advent je až za měsíc, ale s Vánoci začneme strašit už teď), články bych měla napsány hned, ty kameny by mi lezly lépe do hlavy a bílé víno by se tam třeba nedostalo vůbec..
Jenže - jsem to já. Žiju tady a teď, žiju jen jednou. Člověk se podle mě rodí proto, aby naplnil tu nejvyšší představu o sobě samém - musíme si jen umět představit, že jsme tím vším. Pak to chce jen čas a dřinu. Odhodlání, 0% lenosti, 100% vytrvalosti. Měli bychom dělat to, co nás baví - každý svého štěstí strůjcem, máme možnost volby. JUST DO IT: Tím heslem jsem se začala řídit - je to tak jednoduché - dělat to, co mě baví - psát, plavat, číst, fotit, cvičit.. To všechno a mnohem víc - prostě musíte dělat to, co chcete. Souhlasím s myšlenkou, že štěstí závisí na druhu našich myšlenek - myšlenky jsou jako magnet. Pokud myslíte negativně, tak černá myšlenka přivede další sestřičky a je to v háji - dny trávíte nad hrnkem čaje, se sadou kapesníků v ruce, stojíte před zrcadlem a hledáte ty chyby (=dámy!!!).
roto myslete pozitivně, nenechte se nikým vyvézt z míry (ani ženskou, natož chlapem - i muži mají své dny), a i když je tady listopad, bavte se, těšte se z věcí, které přijdou (ať už svátky, jaro, léto..). Tím se nejlépe zabrání podzimní depresi.
A pokud na vás i tak padne splín - pusťte si nějakou dobrou komedii, poseďte s přáteli nad skleničkami vína, miskou brambůrků, trochou dobrého pečiva - a hned vám bude lépe!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama