My nemocní a nešikovní

26. listopadu 2012 v 17:30 | B.
Dnes jsem dočetla fejeton Renáty Fíkové, kde popisovala všechny své úrazy, což mě inspirovalo k tomu, že sepíšu ty své. Když dávám k dobru svým známým úrazy z dětství, puberty i dospělosti, hodně lidí padne smíchy. Já a jeden další člen mé rodiny (tatínek) jsme často terčem vtípků, já jsem slušně řečeno nešika, on hypochondr. Babička dokonce tvrdí, že jsem to zdědila po něm. Úrazy přitahuji jako magnet, každý rok mívám nějaký. Většina mých úrazů se stala u babičky, možná rodiče dokonce zvažovali, že k ní přestanu jezdit na prázdniny, u většiny z nich byl přítomen můj bratranec a ten tvrdí, že jen díky němu jsem přežila na sídlišti.
Jako malé batole jsem na sebe strhla zrcadlo. Podle slov mamky jsem na něj lezla a zrcadlo "nečekaně" spadlo. Jednou jsem chtěla klacek, abych si měla s čím hrát na Bradavice, k mé smůle ale "klacek" v zemi byl kořen, tudíž se škupnutím jsem se já skutálela do Jičínky. Poté jsem si hrála u houpacího křesla, které se mi poté zhoublo na ruce, výsledkem byl zlomený loket. Nejkomičtější situace nastala, když jsem skákala z postele, to jsem si nalomila klíční kost. Jak se tohle někomu podaří, nevím, každopádně nikoho nenapadlo, že to mám ze skoku z postele. Do nemocnice jsem se dostala až na druhý den ráno, oréza mě neminula. Po sundání mi spolužáci na základce říkali, že mám novou ruku.
Při hraní na terase se skákací kuličkou ((podotýkám, že bylo po dešti) jsem si prokousla ret, krve jako z vola, lékařům na frýdecko-místecké chirurgii úraz musel připadat dost komicky, pusu mi zašili, jistily ji čtyři stehy. Babička si pak dala tu práci a vydrhla krev z chodníčku vedoucího od baráku k příjezdové cestě.
To ale samozřejmě není všechno. Přičtěme ještě natržené obočí, když mě můj bratr a bratranec naháněli po zahradě s kýblem ledové vody, několik naražených prstů při tělocviku, pády na bruslích, kole, anebo lyžích ( ty mi pomáhali chytat kamarádi na sjezdovce). Divím se, že jsem přežila těch dvacet let. A to nepočítám oprsty přiskřípnuté ve dveřích, bouli, kterou způsobily dveře od ledničky, či moje dělání konrmelců na posteli, při němž jsem narazila do lustru. Pár čýásteček na něm chybí.
Vypadá to, mám za sebou víc úrazů, než většina z vás, ale přesto pevně věřím, že už jsem si to vybrala (to musím zaklepat!!!). A jaké je vaše úrazové portfolio?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama