The Places

27. října 2012 v 20:54 | B.
Pátý ročník festivalu Youth4youth máme za sebou. Přinesl spoustu talentů, ať už na scéně hudební, taneční, či v jakémkoliv odvětví umělecké scény. Já se rozhodla zaměřit se na hudební scénu, konkrétně na kapelu z Ostravy The Places. Skupina se skládá ze zpěvačky Evy Konečné, Ondry Dlouhého a Jakuba Vašíčka, kteří ovládají hru na kytaru, Ondry Piky, který hraje na baskytaru a Martina Hampela, který má na starosti bicí.
Kapela The Places vznikla v roce 2010. V roce 2011 získala vlastní zkušebnu, začala hrát pro přátele a skládat vlastní songy. Následují koncerty v Ostravě a Opavě, první články v novinách, účast na soutěžích (proRock Praha), vydání prvního EP. Předskokany dělali vítězům Boomcupu 2010 Black roll v Klimkovicích. V roce 2012 si, po postupu do boomcupového semifinále, zahráli na Slezskoostravském rockfestu, účastnili se Festivalu v ulicích. V únoru letošního roku se ocitli v Českém rozhlase Ostrava - první rozhovor. Druhé EP nazvané In our alley bude mít křest 24. listopadu v klubu Barrák. EP se natáčelo v Home recording studio Žik v Orlové, mix a mastering dělal Martin Žák. 17. listopadu, má kapela koncert v klubu Chlív s brněnskou kapelou The Creeps.
Nemám ráda disco, house a podobné hudební styly, rockové písničky The Places se mi líbí, proto jsem se rozhodla, že se na jejich koncert zajedu podívat. Před koncertem jsem se sešla se zpěvačkou, protože ani jedna z nás netušila, kde se nachází klub Cooltour. Vstupné bylo 50 korun, do koncertu zbývalo ještě pár chvil, takže jsme se rozutekli, kapela se šla podívat na konkurenci, já na další koncerty, na výstavu fotek a obrazů. Když devatenáctá hodina dohnala tu osmnáctou, koncert začal. Atmosféra byla neuvěřitelná - skupina lidí nemalého počtu tancovala, skákala, zpívala. Zazněly například tyto skladby: Red, Sunlight, Things got out of control, Locked, apod. Nadchly mě už písničky z nového EP, ale slyšet naživo například Things got out of control byl naprosto jiný zážitek - energie proudila a dav jásal. Koncert byl opravdu parádní, líbila se mi komunikace zpěvačky s publikem, na kapele bylo vidět, že si koncert užívá. Rozhodně doporučuji jít na další koncert, opravdu se mi koncert líbil, byl vydařený. Jen je škoda, že kapela nedostala víc prostoru, víc času, protože na mou oblíbenou písničku Something is wrong bych si počkala a přidala bych se k poskakujícímu davu.
Otázky pro kapelu:
1) Jak se vám hrálo na festivalu "mladí mladým"?
2) Kdy bude křest druhého alba?
3) Nenapadlo vás někdy přihlásit se do soutěží, jako byl Výtah na Óčku?
4) Jaké máte plány do budoucna?
Eva
1) Koncert na Y4Y byl perfektní, a to hlavně díky lidem, kteří nás přišli podpořit pod pódium. Škoda jen, že jsme na vystoupení měli pouze jednu hodinu. 2)
2) To už snad napověděli hoši…3)
3) O óčkovském Výtahu jsem něco málo slyšela, ale o přihlášení jsem určitě neuvažovala. Pokud se k něčemu takovému rozhodneme, nebude to teď. A to z důvodů časových i z těch, že je stále co tvořit a pilovat:)4)
4) Kapelní plány do budoucna bych shrnula slovy: zkoušky, křest, koncerty.
Kuba
1) Pro mě to byl jeden z nejlepších koncertů, na kterém jsem kdy hrál. Všechno klapalo víceméně tak, jak má, jenom čas nás trochu tlačil.
2) Vypadá to na 24. listopad.
3) K TV Óčko osobně sympatie nemám, ale některých soutěží jsme se zúčastnili. Ku příkladu pražského ProRocku nebo Boomcupu.
4) Nic speciálního neplánujeme. Prostě budeme pořád hrát a uvidíme…
Andy
1) Hrálo se skvěle. Sice na začátku jsem měl problém se zvukem (zvučení proběhlo z důvodu úspory času velmi rychle a mouchy se vychytávaly během celého koncertu), ale kromě toho nemám výhrady. Prostor byl velký, plný aktivních lidí, měli jsme zapůjčenou kvalitní aparaturu, atmosféra byla skvělá. Škoda, že jsme měli jen hodinu… Jen víc takových koncertů.
2) Na křest se moc těšíme, bude ke konci listopadu.
3) Pár soutěží již máme za sebou, téměř pokaždé jsme se dostali alespoň do užšího výběru kapel, i do boje místa na "bedně", ale do takovéto soutěže bych se vrhnul až později. Momentálně máme období, kdy se méně zkouší z všelijakých důvodů, a já chci, aby kapela šla do soutěže se 100% nasazením. Čili s novými a hlavně nazkoušenými písněmi, třeba i nějakým klipem a hlavně s jistotou.
4) Plány do budoucna jsem lehce naznačil v předchozí odpovědi - poslední dobou jsme udělali velký krok ve zvuku, čili naše staré songy už moc nejsou jako "my", takže budou nové věci, které budou znít jako "současné my", zanedlouho bude nové demo, časem možná singl nahraný v profi studiu, nějaký ten klip, soutěže, na léto snad nějaké festivaly, ale hlavně práce ve zkušebně - skládání, cvičení, sehrávání, prostě vyvíjet se v kukle, než přijde čas a vyletíme ven.
Martin
1) Koncert byl sám o sobě dobrý, ale před tím, než to celé vypuklo, jsem byl dost nervózní. Obvykle se na koncerty těším, ale teď jsem měl na začátku fakt strach. Naposledy jsem se takhle cítil, když jsme hráli loni v prosinci v Opavě. Ale během prvních dvou songů se to všechno srovnalo a pak už to byla paráda.
2) Určitě to chceme stihnout před koncem světa.
3) Nebylo by to na škodu, ale určitě ne teď… Jinak výtahy mám rád, zvlášť ty superrychlé moderní, co mají v centru nebo takové ty prosklené v berlínských hotelech.
4) Zahrát si s Tata Bojs a udělat s nima společnou fotku, anebo dvě.
Ondra
1) Hrálo se mi úžasně. Při koncertu musím cítit od publika zpětnou vazbu. Ta v tomto případě byla stoprocentní. Takže jsem si to maximálně užil!
2) Kluci naznačili.
3) Mě osobně nenapadlo. Byli jsme s kapelou ve zmiňovaných soutěžích jako je BoomCup nebo pražský Prorock, což pro nás, dle mého názoru, byla obrovská zkušenost. A navíc si nemyslím, že s prvním albem bychom se do takové soutěže vůbec dostali. Ale když o tom tak uvažuju a vidím náš posun, začínám si myslet, že by to nemusel být zas až tak špatný nápad něco takového zkusit…
4) Plány do budoucna jako kapela? To je těžké říct... 3/5 kapely jsou na VŠ, 1/5 bude letos maturovat, čili si myslím, že vše se bude odvíjet podle toho, jak dalece budeme zvládat skloubit školu s kapelou. Zatím si myslím, že se nám to daří celkem obstojně, tudíž doufám v další rozlet kapely. Jinak takový ten tajný sen je zahrát si ve Wembley. A když už né Wembley, tak aspoň Bazaly...
www. bandzone.cz/theplaces
www.facebook.com/ theplaces
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama