Pisálek

12. října 2012 v 19:47 | B.
Konečně je tady pátek a před námi víkend. Venku je zima, takže se nikomu nechce z vyhřáté postele, upíjíme čaj a odkládáme odchod do zaměstnání/školy. V Ostravě se zase objevil smog, skla na autech jsou ráno zamrzlá a v polovině října má sněžit. Počítám, že v zimě uslyšíme po ránu kvílející dieselová auta, která se snaží vyhovět řidičům a odvézt je do práce, aby se nemuseli vléct MHD.
O víkendu mě čeká ruština, angličtina, čeština, němčina a knížka o reportáži, také jedna seminárka a přes týden pár prezentací. Pomalu už odpočítáváme spolu s některými spolužáky dny do května, kdy budou přijímačky, a věříme, že se nám změní život. Odjedeme a prožijeme nejkrásnější období studentského života v jiném městě - naučíme se samostatnosti. Občas je výborné někam odjet, ale nesmíme za sebou nechat nevyřešené záležitosti a lidi, čekající na rozloučení. Ti nás totiž mají rádi a rozdali by se pro nás, nehledě na to, že jsou to kamarádi.
Každý máme své sny. Přijde mi ale, že dnešní lidí se za nimi moc honí, chtějí být ve všem nejlepší. Znám to, trpím tím také. Říkám si - proč bych měla zůstávat tady, když v Praze je mnohem více příležitostí? Lidé, kteří žili pár generací před námi, kariéru neřešili. Líbilo se jim, jak žili, dokázali se postarat o rodinu a být s ní. Dnes spolu ani nedokážeme pořádně mluvit, píšeme si přes různé sociální sítě, mobily, či ICQ, anebo Skype. Přitom komunikace facetoface je důležitá - vidíte obličej člověka, jeho výraz, nejen kreslené emotikony. Je mi jedno, že Facebook má jednu miliardu uživatelů, chci si povídat nad skleničkou bílého vína a smát se s lidmi, které mám ráda. Možná jsou ale sociální sítě pomoc pro introverty. Nemusí se bát otevřít pusu, jednoduše vyťukají svůj názor do klávesnice a je to. Pomohly jim trochu více mluvit se společností, před níž se stydí. Ale stydlivost není dobrá. Je to jen posedlost sebou samým, nekonečné přemýšlení o tom, jak moc hloupě vypadáte v očích jiných lidí.
 


Komentáře

1 K :) K :) | 12. října 2012 v 21:05 | Reagovat

Stydlivost  možná není pozitivní vlastnost v očích mnoha lidí, ale podle mě není ani negativní, jen by se člověk neměl stydět za to jaký je a přijmout to s plnou odpovědností. Neboť ne všichni na světě musí být sebevědomí, to by asi byla nuda setkávat se jen s takovým typem lidí, nemyslíš? Pokud je ale stydlivost (což věřím, že je) pro některé lidi překážkou, tak je docela záživné ty překážky překonávat a tím překonávat i sám sebe. Možná je ten život hned zajímavější, když nejde všechno tak lehce. Ale jinak pěkný článek ;)

2 B. B. | E-mail | 13. října 2012 v 21:10 | Reagovat

Máš pravdu K.:)Lidé nejsou jen sebevědomí, každý občas o sobě pochybuje, ale dospělý je až tehdy, až se sám se sebou vyrovná a bude se mít rád takový, jaký je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama