Na táborák nezbyl čas

20. října 2012 v 18:12 | B.
Matematika je pro někoho koníček, pro mě je to ale utrpení. Poprvé jsme se potkaly asi před třinácti lety. Do loňského roku jsme se vídaly "jen" 4x týdně, ale od prvního seznámení s ní jsem věděla, že to bude boj.
Poprvé mi vehnala slzy do očí v první třídě, kdy jsme psali písemku na odčítání, přišla první koule, vychovatelky ve školní družině mě uklidňovaly, mamka jim musela potupně slíbit, že po mě nebude ani křičet, natož mě bít a že je pátek, tudíž nemůžu spát ve škole. Ospravedlňuje mě ale, že to byla první pětka, opravdu jsem netušila, jak na to rodiče zareagují.
Stejně ale od té doby často proklínám toho člověka, který vymyslel čísla a matematiku vůbec. Po odčítání přišla násobilka, v páté třídě dělení dvojciferným číslem, což jsem nedovedla v té době vůbec pochopit, z matiky jsem začala mít dvojky.
Geometrie mi také moc nešla, moje trojúhelníky, čtverce a obdélníky se sotva držely na svých stranách, pravidelně jsem lámala tužky… Listy v sešitech byly po nekonečných soubojích tužky s gumou dodřené, učebnice matematiky byla jediná knížka, kterou jsem nerada otvírala a která lítala po pokoji sem a tam.
V sedmé třídě nastal zlom - náš boj polevil, dělali jsme trojčlenku a tak mě matematika docela bavila. Ale to nejspíš byla jediná světlá chvilka. Jednou jsi nahoře, jednou dole, rozhodla se nepolevit a otravovat mě, dokud to půjde. A zatím vyhrává.
Už od základky počítám roky, měsíce, týdny, dny, škrtám čísla (!!!) v kalendáři a těším se, až se s ní rozloučím. Po maturitě jsem chtěla všechny sešity z matematiky spálit, ale na táborák nějak nezbyl čas, takže skončily na dně odpadkového koše.
Vždycky jsem se zajímala o humanitní vědy, hlavně o jazyky, na čísla mám kalkulačku a nezapomínám za ni každý den děkovat, je to skvělý vynález, k existenci mi stačí kus papíru a propisovací tužka, píšu fakt často - před spaním, v tramvaji, ve škole, na mobil si nahrávám rozhovory, už proto ho nechci měnit, alespoň ne do té doby, dokud sám neusoudí, že je na čase se rozloučit.
Loučení s matematikou klidně uvítám a budu z toho mít takovou radost, že ji budu moct rozdat a stále mi dost zbude. Matematici byli, a nejspíš jsou dobří filosofové, ale já už svoji filosofii našla a matematika ať se jde bodnout!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama