Čarodějnice 21.století

9. října 2012 v 15:03 | B.
Občas mám pocit, že žiju v pohádce, a není to tím, že bych měla tak svělý život a vše by mi vycházelo podle mých přání, ale okolo mě žijí lidé, které si umím představit jako pohádkové bytosti. Kolem mě se totiž pohybuje pár princezen, občas mi pomůže nějaký rytíř, znám i pár líných Honzíků, objevují se i obyčejní "prostí" lidé, dokonce i pár čarodějnic.
V pohádkách vystupují čarodějnice s bradavicemi na nose, chodí shrbené, mají rády temnotu, patrně chovají sklípkany, hada, sovu, anebo přinejmenším kočku. Bývají věčně rozcuchané, v kotli nad ohněm vaří něco nepoživatelného a létají na koštěti.
Ježibaba 21. století je trochu jiná, doba pokročila, lidé se mění. Takovou ženu nerozeznáte od té "normální" - nejenže nemá bradavice ani zatemnělý byt, místo obrovských bichlí vlastní malé knížky (ty také dokáží napáchat spostu zlého, obzvlášť, když obsahují matematické úlohyÚžasný), dokáže se učesat a předpokládám, že z výše zmíněných zvířat chová maximálně kočky. Co na plat, zdání klame. Nemám ani recept, či doporučení, jak moderní čarodějnice poznat, ale vyznačují se nejspíše jednou vlastností - jsou jízlivé.
Nikdy jsem ani nechtěla být princezna, líbily se mi spíše ty čarodějnice, ke kterým vizuálně spadám víc, než k princeznám (= bylo mi řečeno na lyžáku). Nejspíš bych si s nimi i lépe popovídala - o kočkách, probraly bychom i to vaření, občas se mi povede také něco, co esteticky působí nehezky, obdivovala bych i to jejich koště - v dnešní době by to byl super dopravní prostředek, žádné kolony košťat by se nekonaly a neexistují dopravní předpisy...
Pokud se ale s takovou osobou setkáte, obrňte se nedotknutelností. Jejich jízlivost je téměř stejně jedovatá, jako zmijí jed, takže si vždycky napočítejte do deseti, či v duchu říkejte abecedu, to nejspíš pomůže. V případě, že vás ale neochrání ani tyto rady, zkuste kouknout na nějaké pohádky - tam vždycky vědí, jak na ně!
 


Komentáře

1 listern listern | Web | 14. října 2012 v 20:09 | Reagovat

no silně pochybuji, že na čarodějnici, kterou zde popisuješ, a kterou na vlastní kůži zažíváme každé úterý, pomůžou triky z pohádek... :D kdybychom na ní něco zkoušeli tak by nám to spočítala (nebo spíše nechala spočítat) :D ---> jinak čupr článek (konečně jsem si ho přečetla) knotič :D:D

2 B. B. | 20. října 2012 v 18:25 | Reagovat

Něco vymyslíme, jsme elita národa:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama